Architektura

Architektura a design

Projekt byl navržen architekty společnosti JK ARCHITEKTI s.r.o., Ing. arch. Jan Kaslem a Ing. arch. Pavlem Krpecem, na jejichž práci navázal ateliér Morix manželů Pizingerových, který vdechnul domům a jejich interiérům současnou podobu a zcela jedinečný a neotřelý design.

Morix Morix


Architektura

Příměstské bydlení
v harmonii s přírodou

Vily jsou navrženy jako moderní forma příměstského bydlení, s použitím přírodních materiálů, které dotvářejí celou atmosféru. Jsou to kámen, kov, dřevo a pálené hliněné cihly, které jsou použity zejména na centrálně umístěných objektech. V rámci fasád objektů architekti nápaditě pracovali s jednotlivými detaily k vytvoření kvalitního a sofistikovaného celku – jako jeden z mnoha zajímavých detailů je například laťování v úrovni prvního patra. Ostění okenních otvorů, stejně jako nadpraží, mohou být oplechovány silným ocelovým plechem tak, aby bylo docíleno požadované exaktnosti řešení, které je v kontrastu s dříve zmiňovaným přírodním elementem, což je jedno z hlavních mot tohoto jedinečného projektu.


Architektura

Komfort a design

Interiéry a vnitřní dispozice jednotlivých domů jsou realizovány s důrazem na co největší využitelnost a komfort jeho majitelů s tím, že na jižní stranu v rámci přízemí jsou směřovány hlavní obytné místnosti. V patře je to potom hlavní ložnice, která je otevřená do dřevěného krovu, čímž je maximálně využit potenciál této místnosti. Z této ložnice je také možný přístup na krytou jižní terasu, která má výhled na pobytovou část zahrady každého z domů. Je vybavena samostatnou prostornou koupelnou s vanou, sprchovým koutem a dvěma umyvadly. Použité obkladové materiály byly vybírány s důrazem na maximální kvalitu, vizuální a designovou nadčasovost a přírodně působící formu.

Ostatní ložnice jsou situovány v patře domu, s výhledy na východní a západní stranu, jsou také doplněny o samostatnou koupelnu. V přízemí domu nebylo zapomenuto na skladové prostory a prostory sloužící pro údržbu domu, které jsou umístěny na severní straně každého z objektů.


Architektura

Prostorné zahrady

Pobytové části zahrady každé z vil jsou zpříjemněny vytvořením útulných zákoutí, které jsou doplněny dřevěnými terasami. Realizovány budou z prken v materiálu sibiřský modřín, což je nesmírně odolná dřevina vhodná pro dané použití, která navíc časem na povětrnosti i bez údržby velmi hezky šedne a vytváří tak přírodně působící ucelenou plochu.


Architektura

Parkování a soukromí

Každá vila je vybavena dvěma parkovacími stáními krytými a dvěma nekrytými za uzavíratelnou vjezdovou bránou. Zpevněné plochy určené pro parkování jsou navrženy v zámkové dlažbě, pochozí plochy z hlazeného betonu. Vstupní část každé z vil je vybavena krytou a uzamykatelnou plochou pro domovní odpad, která je pro komfort užívání umístěna hned vedle vstupní branky objektu, navržené s laťovaným pobitím.

Boční hranice mezi objekty je navržená jako vinohrad, z jedné řádky vinné révy na lankovém vypnutém systému. Ohrazení směrem ke stávající zástavbě je kvůli co nevětšímu zajištění soukromí navrženo z dřevěných plotovek s vertikálním směrem kladení, s povrchovým nátěrem v barvě antracit.

Závěrem můžeme říci, že tento vilový komplex je v této lokalitě naprosto jedinečný projekt, který se stane oázou klidu a spokojeného života jeho budoucích majitelů.


Generální dodavatel stavby

Architekti

Ing. arch. Jan Kasl a Ing. arch. Pavel Krpec
Terronská 7, Praha 6

Designové studio MORIX

Na Pecích 3/1890
Praha 8