Obec Předboj

Lokalita obce Předboj má nesporné přednosti. Těm, kdo touží po svobodnějším životě blíže přírodě, se nabízejí procházky a možnost sportování u Předbojského rybníka a v blízkém okolí obce. Pro milovníky golfu je tu veřejné golfové hřiště. Ke zdravému pohybu láká i nedaleká okolní krajina s listantými lesy a množstvím rybníků a vodních ploch povodí Labe. Rozlehlé jezero Konětopy, oblíbená destinace v horkých měsících, je vzdálené jen 20 min jízdy autem. Zeleň je však přítomná i každodenně v bezprostřední mikrolokalitě projektu. Ten počítá s velkým podílem zelených ploch, jak v soukromých zahradách, tak i v rámci zeleně přístupné všem obyvatelům. Součástí životního prostoru je březovo-borovicový park, který mohou vyžívat k relaxaci dospělí i děti spolu s domácími mazlíčky. Jedná se o jedinečný projekt v rozkvétající přípražské lokalitě, dostupné z Prahy snadno autem, autobusem i vlakem. V sousední rovněž oblíbené obci Líbeznice je pestré občanské vybavení včetně možnosti kulturních a sportovních vyžití. Březový háj se tak může stát vaším skutečným „doma“ i oázou klidu a aktivního, zdravého a spokojeného života.

Dopravní spojení s Prahou je hladké, s napojením na dálnici D8 budete v Letňanech za 15 min. V obci lze využívat také pravidelného autobusového spojení, případně vlakového spojení z blízkých Kojetic či Zlonína.

Najděte, co vás zajímá!

Školy
Úřady, pošta, bankomaty
Obchody a služby
Restaurace, cukrárny, pivovary
Lékárny a zdravotní střediska
Sport a volný čas
Doprava

Turistika a sportovní vyžití

Okolí tvoří krásná středočeská příroda s převážně listnatými lesy. Volný čas v Předboji lze trávit procházkami, cykloturistikou, rybařením nebo golfem. Devítijamkové znormované veřejné hřiště umožňuje kvalitní a pestrý nácvik golfové hry pro pokročilé, ale i pro začátečníky a rodiny s dětmi.
V roce 2016 bylo v obci vystavěné dětské hřiště a proběhla rekonstrukce víceúčelového sportovního hřiště, kde se můžete věnovat volejbalu, florbalu, malé kopané, nohejbalu, tenisu a basketbalu. TJ Sokol Předboj se s dlouholetou tradicí aktivně věnuje fotbalu.

Vilový projekt Březový háj

Občanská vybavenost

V obci Předboj najdete řadu prvků občanské vybavenosti, včetně netradiční stylové luxusní restaurace či golfového hřiště a klubu nedaleko Předbojského rybníka. Vše ostatní potřebné je pak lehce dosažitelné v okolních obcích a samozřejmě v nedaleké metropoli vzdálené jen čtvrt hodiny autem či příměstským autobusem přímým spojem. Přímo v obci najdete mateřskou školku (350 m), praktickou lékařku (250 m), několik základních obchodů s potravinami včetně řeznictví, restaurace. OC Letňany jsou vzdálené 15 min autobusem. V nedalekých Líbeznicích (5 km), které jsou propojeny autobusovou dopravou, je základní škola, ZUŠ, jezdecká školička, obecní knihovna, vyhlášené specializované obchody (včetně vína, delikates, ryb), Tesco, JIP, zahradnictví či vyhlášené restaurace. Nemocnice Bulovka necelých 20 minut autem. Letiště Václava Havla cca 45 minut autem.

Vilový projekt Březový hájPředbojský rybník
Zdroj: MartinVeselka

Historie

Obec patří k nestarším obcím ve středních Čechách. Vedla tudy stará říšská cesta z Prahy přes Sedlec na sever do Něměcka. První psaná zmínka o obci pochází z r.1253, kdy král Václav I, věnoval ves klášteru sv. Františka. Řád ji však počátkem 14.století ztratil a poté přešla do světských rukou.
Obec většinou sloužila jako sídlo zemědělského obyvatelstva spravujícího okolní zemědělské pozemky, a tak v historii nikdy nebyla sídelním místem církevní či světské správy. Tato skutečnost se promítá v absenci kostela i hřbitova.

Vilový projekt Březový háj

Doprava a veřejná doprava

Autem do Letňan dojedete do 20 minut, 300 m od projektu se nachází stanice autobusu (Předboj), kterým dorazíte za 25 min na stanici metra C Ládví, Kobylisy. V blízkých Kojeticích (2,5 km nebo 9 min busem), můžete nastoupit na vlak a za půl hodinky budete na Masarykově nádraží v Praze. Případně zvolíte cestu z Kojetic autobusem a za 30 minut vystupujete u metra a OC Letňany. Nájezd na dálnici D8 jen 9 minut jízdy od projektu.

Generální dodavatel stavby

Architekti

Ing. arch. Jan Kasl a Ing. arch. Pavel Krpec
Terronská 7, Praha 6

Designové studio MORIX

Na Pecích 3/1890
Praha 8